Gry Planszowe

Istnieje możliwość rezerwacji stolika, gry, a nawet Mistrza Gry, który ochoczo wytłumaczy zasady każdej z naszych gier.

Piszcie do nas w tej sprawie na Facebooku, lub dzwońcie: 507 673 351.

Z czego wynika renesans gry planszowej w Polsce?

Chyba główną przyczyną jest potrzeba zrównoważenia ilości czasu spędzanego przed mediami elektronicznymi i odrobienia zaległości w kontaktach osobistych. Planszówki są do tego świetną okazją. Nie tylko w ciekawy sposób angażują uczestników, ale przede wszystkim pozostawiają wiele czasu na rozmowy, wspólną radość i rywalizację.

„Nowoczesne” planszówki różnią się od tradycyjnych, wszystkim nam znanych przede wszystkim dość dobrze określonym czasem gry – nie „dłużą się”, mają także bardziej wymagające zasady, są różnorodne zarówno pod względem tematyki, jak i sposobu rozgrywki. To wszystko powoduje, że wciąż są ciekawą propozycją dla młodszych, ale przede wszystkim stały się interesującą formą rozrywki dla dorosłych i dojrzałych osób.

Wiele gier nawiązuje tematyką do literatury i kultury np. „Robinson Cruzoe”, „Gra o Tron”, „Munchkin”, co jest świetną okazją, by zachęcić fanów do przeżycia w innej formie lubianych wątków. Większość nowoczesnych planszówek opiera się na świetnych, wciągających pomysłach pozwalających na wyrafinowaną zabawę. I może to być zarówno gra zręcznościowa, swoisty turniej wiedzy, czy wreszcie długodystansowa realizacja głębokiego planu. Dla każdego coś miłego, i to w zależności od potrzeb.

My zamiłowaniem do tej rozrywki zapałaliśmy jeszcze ładnych kilka lat przed otwarciem kawiarni i od tego czasu bardzo chcieliśmy planszówkami zarazić zamojską młodzież (młodszą, starszą i najstarszą). Obecnie, co bardzo nas cieszy, na co dzień rozgrywa się u nas co najmniej kilka partii. Zachęcamy do umawiania się u nas na spotkania przy planszówkach.